Nasi artyści


Na naszym bankiecie wystąpią czołowi artyści z Tarnowa i okolic, a także ukraińscy artyści, którzy znaleźli w Tarnowie swój nowy dom.

Iwona Socha

sopranistka

Tarnowianka, jedna z najlepszych polskich sopranistek, stale obecna na polskich scenach i estradach koncertowych od 16 lat. Współpracuje z wiodącymi ośrodkami operowymi: Operą Narodową w Warszawie, Operą Wrocławską, Teatrem Wielkim w Łodzi, Opera Nova w Bydgoszczy, Operą Śląską w Bytomiu, a także Mazowieckim Teatrem Muzycznym Operetka w Warszawie. W swoim repertuarze posiada liczne partie oratoryjne, operowe, operetkowe, a także utwory liryki wokalnej.

Łukasz Gaj

tenor

Tenor operowy z Gromnika i dyrektor Centrum Paderewskiego w Kąśnej Dolnej. Współpracuje z Operą Wrocławską, gdzie wykonuje partie m. in.: Nemorina (Napój Miłosny), Ferranda (Cosi Fan Tutte), Tamina (Czarodziejski Flet), Hrabiego Almavivy (Cyrulik Sewilski), Don Ottavia (Don Giovanni),z Teatrem Wielkim w Poznaniu i Gliwickim Teatrem Muzycznym, Operą Nova w Bydgoszczy.

Kamil Małochleb

Iluzjonista

Jedyny w Polsce komediowy mentalista. Podczas swoich pokazów zabiera publikę w niezapomnianą podróż po możliwościach ludzkiego ciała i umysłu, wszystko w towarzystwie śmiechu przez oczarowanie. Posiada ponad 10 lat doświadczenia scenicznego, w tym 6 jako iluzjonista. Wielokrotnie występował na wydarzeniach TEDx, imprezach czołowych polskich firm, a także na deskach teatrów niezależnych i w teledyskach muzycznych. Występując stwarza całkiem przekonującą iluzję ekstremalnych wyczynów ludzkiego ciała, czytania w myślach czy wyginania metalu siłą woli. Wykonuje także efekty karciane z zakresu psychologii i gier hazardowych, które dla większości osób znane są jedynie z filmów.

Con Affetto

kwartet smyczkowy

Zespół stworzony przez kobiety, które wyrażają siebie muzyką. Artystki 15 lat temu rozpoczęły wspólną muzyczną podróż i aż po dzień dzisiejszy pozostają w nieustannym przekonaniu, że muzykę najpiękniej tworzy się wtedy, kiedy jest ona wspólną pasją. Con Affetto od 2005 roku prowadzi aktywną działalność artystyczną koncertując w wielu ciekawych i prestiżowych miejscach m.in. w Filharmonii Świętokrzyskiej im. O. Kolberga w Kielcach, Filharmonii Podkarpackiej im. A. Malawskiego w Rzeszowie, Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach, Operze Śląskiej w Bytomiu, Dworku I. J. Paderewskiego w Kąśnej Dolnej. Kwartet dysponuje szerokim i zróżnicowanym repertuarem począwszy od kanonów muzyki klasycznej, poprzez ciekawe aranżacje muzyki rozrywkowej, filmowej i musicalowej aż po oryginalne wykonania muzyki współczesnej.

Leonid D. Krasavin

muzyk

Wybitny ukraiński muzyk, z ponad trzydziestoletnim doświadczeniem w działalności na polu kultury i edukacji muzycznej. Występował w 34 krajach, zachwycając publiczność grą na skrzypcach, instrumentach klawiszowych, gitarze akustycznej i basowej. Przygotowywał wielu zwycięzców krajowych i międzynarodowych konkursów. Na przestrzeni lat występował, między innymi, w Wojskowej Orkiestrze Ukrainy i Mołdawii, Kameralnej Orkiestrze w Czerkasach, Orkiestrze Symfonicznej w Regionalnej Filharmonii w Czerkasach, oraz w Duecie Cantabile, który tworzy z żoną Larysą. Uczył również w Szkole Muzycznej M.B. Lysenko oraz na Akademii Muzycznej S.Gulak-Artemovsky.

Larysa M. Krasavina

pianistka

Wybitna ukraińska pianistka i nauczyciel muzyki z ponad 35 latami doświadczenia. Prowadziła studia magistrskie na akademiach muzycznych w Ternopilu, Umaniu i Vinnytsia. Jest założycielką fundacji Jazz-Palette. Za swoją wieloletnią działalność na polu edukacji i szkolnictwa, otrzymała honorowy tytuł “Zasłużony Pracownik Kultury w Ukrainie”. Organizowała i prowadziła krajowe festiwale jazzowe, oraz koncerty. Przygotowała co najmniej 45 zwycięzców krajowych i międzynarodowych konkursów. Zbudowała sieć współpracy między szkolnictwem muzycznym, a różnymi organizacjami muzycznymi. Larysa M. Krasavina współtworzy z mężem Leonidem Duet Cantabile, zachwyca również koncertami pianistycznymi oraz improwizacjami.

Ilaila

artystka

Artystka zajmująca się jazzem i hip-hopem. Śpiewa i pisze teksty piosenek. Na Ukrainie współpracowała z DJ-ami i muzykami różnych gatunków. Jest zwycięzcą ogólnokrajowych konkursów w Kijowie i Charkowie. „Robię to co lubię, marzę o powszechnym pokoju i szczęściu na świecie”.

Ella Zolotarenko

artystka

Ukraińska artystka pochodząca ze Lwowa. Z zawodu psycholog oraz nauczycielka. Kultywuje technikę etnicznego malarstwa Petrykivka, którą wykorzystuje w pracy artystycznej oraz jako arteterapię i psychokorekcję dla dzieci i dorosłych. Swoje prace prezentowała na 9 wystawach w Ukrainie, na wystawie indywidualnej w Turcji, a także na indywidualnych wystawach w Polsce (Bielsko-Biała, Breń , Jaworz, Dąbrowa Tarnowska, Tarnów 2022).

Mira Marcinów

filozofka

Prozaiczka, filozofka, autorka „Historii polskiego szaleństwa” i debiutu prozatorskiego „Bezmatek”. Finalistka Nagrody Naukowej „Polityki”, inicjatorka „Radia Głosy”, współorganizatorka Otwartych Seminariów Filozoficzno-Psychiatrycznych. Autorka tekstów m.in. na temat dziejów polskiej psychiatrii, melancholii, historii idei, szaleństwa literackiego, tańca, a także psychopatologii zwierząt. Zajmuje się filozofią psychiatrii i teorią szaleństwa.